10. edycja OKK! design Jubileuszowe spotkanie OKK! design

Data 16.11.2016

Wstęp

DOBRE DZIŚ - LEPSZE JUTRO to motyw przewodni 10. edycji spotkań z dobrym wzornictwem OKK! design. Jak na jubileusz przystało, było to wydarzenie szczególne, które obfitowało w wiele atrakcji i niezapomnianych chwil. Merytorycznie wartościowe wykłady Gości Specjalnych, prezentacje firm, najnowsze technologie, premiery produktów, prezenty i luksusowe nagrody oraz pyszny tort.

Organizatorzy

  • OKK! PR

Partnerzy

  • Lako
  • BM Housing
  • Carpet Studio
  • Ege
  • Axor
  • Pixers
  • Comitor
  • Space Interior Design
  • 7 razy ładniej

OKK! design to cykl spotkań z dobrym wzornictwem, które już od lat przyciąga architektów, projektantów wnętrz, wybitne postacie ze świata nauki oraz designu, a także licznych przedstawicieli branży związanej z wyposażeniem i dekoracją wnętrz. Tak było też i tym razem, ale wydarzenie, które odbyło się 16 listopada 2016 r. na długo zapadnie w pamięci osób w nim uczestniczących. Powodem jest jubileusz, który zgromadził wybitnych Gości Specjalnych i Partnerów oraz rekordową liczbę uczestników - ponad 200 osób. Spotkanie rozpoczęła Olga Kisiel-Konopka - twórczyni OKK! design i właścicielka agencji PR - OKK!

Wybitny polski designer Robert Majkut, po raz kolejny podczas wykładu - Suprematyzm, Kalifornia i inne efekty świetlne - udowodnił, że z ogromnym kunsztem potrafi nie tylko projektować, ale też opowiadać zapierające dech historie o projektowaniu. Designer na przykładzie swego najnowszego konceptu moskiewskiego Kina Mori Cinema-IMAX opowiedział o tym, z czym wiąże się odpowiedzialny design i jaki to ma wpływ na lepsze jutro.
Daniel Welfel, specjalista od nowych technologii - pokazał z kolei wirtualną rzeczywistość, która doskonale sprawdza się w projektowaniu wnętrz. Goście mogli się osobiście o tym przekonać, zakładając rozwinięte pod względem technologicznym gogle.
Wartościowe wystąpienie o blogosferze wnętrzarskiej i o tym jak osiągnąć sukces w tej dziedzinie miała także Ula Michalak - twórczyni i właścicielka bloga Interiorsdesignblog.com, pomysłodawczyni MEETBLOGIN - ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone. Można było także poznać "Teorię projektowania oświetlenia we wnętrzu z aspektami jej praktycznego zastosowania" według architekta Miłosza Kowalskiego wieloletniego wykładowcy na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej oraz wykładowcy w Szkoleniowej Placówce Oświatowej Creator. Natomiast o tym w jaki sposób osiągnąć komfort akustyczny we wnętrzach opowiadał przedstawiciel EVERSPACE i BEJOT - Marcin Zastawnik, specjalista ds. akustyki w firmie ProperSound, członek Polskiego Towarzystwa Akustycznego, doktorant w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki oraz członek Laboratorium Akustyki Technicznej na AGH w Krakowie. Agnieszka Kowalska-Maksym - architekt, kierownik działu Design w firmie Tremend świadczącej usługi projektowe oraz wsparcie w zakresie prowadzenia i nadzorowania procesu inwestycyjnego tłumaczyła niuanse różnorodności w hotelach ekonomicznych. I wreszcie Anna Grużewska - wieloletnia dziennikarka wnętrzarska, obecnie zastępczyni redaktora naczelnego czasopisma "Czas na wnętrze" przekazała potężną dawkę praktycznej wiedzy, niezbędną wszystkim architektom i designerom, podpowiadając w jaki sposób skutecznie promować swoje projekty i jak najlepiej zaistnieć w mediach wnętrzarskich.
Całość z ogromną swobodą i wdziękiem poprowadziła dziennikarka i prezenterka radiowa, ale również projektantka wnętrz Agnieszka Kałuża - znana z autorskiej audycji "Aga Pomaga" o urządzaniu wnętrz w Radiu Kolor, a jednocześnie wielokrotny ekspert do spraw wystroju wnętrz w różnych mediach. O stylizację przestrzeni zadbała projektantka Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska. Natomiast o cieszący nie tylko oczy, ale i podniebienia poczęstunek - Restauracja Halka. Na uczestników spotkania, którzy dotrwali do końca czekały wspaniałe nagrody i jubileuszowy tort. A następna edycja już planowana jest na marzec 2017 roku.

Partnerami 10. Jubileuszowej edycji byli: AXOR, Comitor, Ege, Amtico, Carpet Studio, BM Housing, LAKO, Everspace, BEJOT, PIXERS, 7 razy ładniej, Galeria Heban, MINI Bawaria Motors, Avant, KOD, Art Cinema, VZÓR.
Patronat medialny objęli: Weranda, Czas na Wnętrze, Monogram Magazine, Nowy Magazyn, Wnętrze i Ogród, Lavie, Domo+, Bizens.meble.pl, PSPW, Domideco, Archimania, PLN Design, foorni.pl, meble.pl, Exspace, Mówią na mieście, Ekspert budowlany, Enter the room, archirama.pl, example.pl, Ewa&Wnętrze, Mieszkanie z pomysłem, sophisti.pl, kochampiekno.pl, designteka.pl, New polish design, Hotelarz.

Fot. Kryspin Andrzejewski i www.satinphoto.com