Projekt warszawskiej pracowni Tremend został wyróżniony w prestiżowym konkursie A'Design Award & Competition. Jurorzy docenili zbalansowane połączenie wyrafinowanego designu, sztuki, elementów industrialnych i ekologii, przyznając polskim architektom nagrodę w kategorii Projektowania Wnętrz i Wystaw.
Konkurs A'Design Award & Competition po raz pierwszy odbył się w 2009 roku i szybko zyskał status jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń designerskich na świecie. Ideą przewodnią przedsięwzięcia jest stworzenie sprawiedliwej platformy umożliwiającej współzawodnictwo designerom, przedsiębiorstwom i wynalazcom o różnym doświadczeniu rynkowym.
Zdobycie nagrody A' Design Award to niekwestionowany certyfikat doskonałości firmy i jakości oferowanych przez nią usług.
- Bardzo się cieszymy, że jury konkursu doceniło nasze poczucie estetyki. To dowód na to, że zrealizowaliśmy początkowe założenia. Udało nam się stworzyć miejsce, które inspiruje, sprzyja kreatywnym działaniom i emanuje pozytywną energią - wyjaśnia prezes firmy, Magdalena Federowicz-Boule.
- Miło nam, że nasz projekt został zauważony. Przestrzeń, w której tworzymy ma znaczenie, dlatego chcieliśmy, aby nasze biuro było wyjątkowe - dodaje współautorka koncepcji - Olga Stępień.
Wnętrza warszawskiej siedziby Tremend zaskakująco harmonijnie łączą w sobie różnorodne tendencje architektoniczne. Motywem przewodnim, pojawiającym się w różnych pomieszczeniach, jest niebieski mural ze złotymi, geometrycznie przecinającymi się liniami. Wysmakowany design przeplata się tu z typowym dla wnętrz industrialnych betonem, obecnym na ścianach i suficie w recepcji oraz filarach przedzielających miejsce wspólnej pracy zespołu.
Surowość materiału skutecznie przełamano wszechobecną roślinnością. Znajdziemy ją tuż przy recepcji w postaci imponującego fragmentu ściany z mchu, wiszących w szklanych naczyniach kompozycjach z kaktusów czy roślin w wielkich słojach. Wnętrze ociepla także miedź oraz jasne, naturalne drewno. Wykorzystano je między innymi jako masywne blaty stołów, elementy regałów na książki, fragmenty ścian, a także sufitów. Realizację uwiecznił znany fotograf architektury - Yassen Hristov.