Nowoczesne rozwiązania w łazience mają nie tylko zapewniać komfort, ale przede wszystkim dbać o higienę i poprawiać jakość codziennego życia. Produkty zaawansowane technologicznie zdominowały już strefę WC. Najbardziej rewolucyjne z nich to z pewnością toalety myjące. Czy mogę one zastąpić powszechnie znane bidety? Które z urządzeń wybrać, aby mieć w łazience najbardziej komfortowe urządzenie do higieny intymnej? Architektki wnętrz, ambasadorki marki Geberit, wyjaśniają dlaczego dobrym wyborem jest toaleta myjąca.
Toaleta myjąca czy bidet?
- Posiadając toaletę myjącą oszczędzamy miejsce, bo mamy jedno, a nie dwa urządzenia, co przy niewielkich łazienkach ma ogromne znaczenie. Ponadto korzystając z takiej toalety nie musimy wstawać, aby przenieść się na bidet w celu umycia, co jest bardzo wygodne i zwiększa komfort korzystania. Ważne jest jeszcze to, że nie używamy rąk, bo strumień jest idealnie skierowany i sam opłukuje nasze miejsca intymne. Sterowanie jest proste i możemy je z łatwością dostosować do naszych potrzeb ? zarówno moc jak i odległość strumienia biorąc pod uwagę różnorodność anatomiczną każdego z nas. Dysza za każdym razem jest opłukiwana i nie ma kontaktu z ciałem. Wszystko jest więc bardzo higieniczne. - podkreśla arch. wnętrz Anna Wilniewczyc, ambasadorka marki Geberit.
Zapewnienie higieny na najwyższym poziomie w połączeniu z ergonomią to najważniejsze cechy toalety myjącej, która łączy funkcje toalety i bidetu oraz zapewnia użytkownikom długotrwałe poczucie czystości i świeżości. Z uwagi na brak potrzeby korzystania z papieru toaletowego, oszczędzamy znaczne ilości surowców, miejsca, a także wody. - Strumień wody jest napowietrzony, co wpływa na mniejsze zużycie wody, ale również dzięki temu jest bardzo delikatny. Nie musimy też używać papieru toaletowego. Niektóre modele toalet Geberit mają funkcję suszenia. Wszystko to sprowadza się do oszczędności. - mówi arch. wnętrz Anna Wilniewczyc.
Dopasowane do każdego domownika
W ofercie marki Geberit można wybrać toaletę myjącą dopasowaną do indywidualnych potrzeb, ale i wystroju łazienki. Geberit AquaClean Mera zapewnia pełną wygodę i spełnia najwyższe wymagania projektowe i funkcjonalne. Geberit AquaClean Sela to ponadczasowe, purystyczne wzornictwo, wysokiej jakości materiały oraz niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze funkcje. Toaleta myjąca Geberit AquaClean Tuma to natomiast komfortowe mycie wodą dla każdego. Dla użytkowników, którzy mają już miskę WC, dostępna jest sama deska sedesowa, co stanowi alternatywę dla pełnego urządzenia WC z funkcją mycia.
- Modne czy wygodne w użytkowaniu? Z pewnością jedno i drugie. Toalety myjące stały się bardzo popularne ze względu na swój ponadczasowy design, oszczędność miejsca w łazience, a także szereg nowoczesnych rozwiązań, tj. tryb suszenia, lady shower, podgrzewaną deskę, delikatne oświetlenie czy możliwość personalizacji programów. Miski myjące i deski myjące, bo o nich mowa, pasują do każdego wnętrza. Ich kształt jest na tyle uniwersalny i ponadczasowy, że odnajdują się w każdym wnętrzu. - mówi arch. wnętrz Katarzyna Szramek, ambasadorka marki Geberit.
Wszystkie parametry toalety myjącej da się wygodnie ustawić na stałe, korzystając z pilota, bezprzewodowego panelu sterowania lub aplikacji Geberit AquaClean. - Toalety myjące są bardzo proste w obsłudze i utrzymaniu czystości, dzięki dyszy samoczyszczącej i programowi odkamieniania. Ponadto, można z nich korzystać jak ze zwykłej toalety. ? dodaje arch. wnętrz Katarzyna Szramek.
Warto zwrócić uwagę na to, że wybrane modele Geberit AquaClean posiadają wbudowaną funkcję usuwania nieprzyjemnych zapachów, dlatego wychodząc z łazienki zostawiamy po sobie dobre wrażenie. Podgrzewana deska z regulacją temperatury zapewnia komfort już w pierwszej chwili korzystania z toalety, a delikatne światło orientacyjne sprawia, że nie wybudzamy się przy korzystaniu z łazienki nocą.
Piękno i inteligencja
Atutami toalety myjącej AquaClean są także: wyjątkowe wzornictwo, doskonała jakość użytych materiałów, która zapewnia trwałość urządzenia oraz łatwy montaż. Dodatkowo decydując się na stelaż podtynkowy Geberit, zyskujemy pewność po obu stronach ściany. Istotne jest, aby zarówno stelaże, jak i ceramikę łazienkową wybierać z katalogów jednego producenta. Będzie to gwarancją dobrego dopasowania wszystkich składowych wymarzonej łazienki.
- Toaleta myjąca jest synonimem higieny, komfortu i ekologii. Decydując się na to urządzenie, oszczędzamy czas, dbamy o nasze zdrowie. Możemy spersonalizować ustawienia dla każdego z użytkowników. Dla mnie jednak najważniejsze są łatwość korzystania, a przede wszystkim uczucie świeżości i czystości każdego dnia. Jednak sam papier to za mało, bez wody ciężko umyć cokolwiek (spróbujcie ręce po zjedzeniu pączka wytrzeć tylko papierem!). - podsumowuje arch. wnętrz Anna Wilniewczyc.
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).